Vernisáž
Pracovní listy
Vernisáž

Vernisáž putovní výstavy Školákem ve válečných letech v Milovicích

26. dubna 2018 proběhla v atriu radnice v Milovicích vernisáž k putovní výstavě Školákem ve válečných letech. Milovice byly dalším místem, kde se návštěvníci mohli vrátit v čase do školního prostředí let 1938 - 1945.
Díky vedoucím projektu ze Základní školy T. G. Masaryka v Milovicích, paním učitelkám Leoně Mikušové a Janě Třetinové, se atrium milovické radnice částečně proměnilo v dobovou školní třídu. Různé školní pomůcky byly zapůjčeny z Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem.
Součástí vernisáže byl bohatý program připravený samotnými účastníky projektu; vernisáže se zúčastnili též dva pamětníci, kteří chodili do milovické školy v době okupace a kteří se díky projektu stali dnes nedílnou součástí života mladých badatelů a celé školy.
Činnost žáků školy a také jejich dvou paní učitelek podpořil svým projevem starosta města Milovice, Ing. Milan Pour, historii projektu pak připomněl Mgr. Jan Špringl, vedoucí vzdělávacího oddělení Památníku Terezín, jedné z několika organizací, které stojí za vznikem projektu.

Pracovní listy

Pracovní listy k putovní výstavě Školákem ve válečných letech

K výstavě Školákem ve válečných letech jsme stvořili dva druhy listů.
Jedna sada zpracovává osudy různých osob (učitelů či žáků a studentů) v období 1938–1945, jejichž osudy jsou zachycené na panelech výstavy.

Druhá sada listů je zaměřena na historii milovické školy.